Standardowy kontroler ciśnienia i objętości


Product Code : STDDPC

STDDPC jest kontrolerem ciśnienia/objętości o ogólnym zastosowaniu. Stanowi on uniwersalne źródło ciśnienia wody oraz urządzenie do pomiaru zmiany objętości. Jest przeznaczony do pracy w laboratoriach komercyjnych i edukacyjnych zajmujących się mechaniką gruntów. Elementami wykonawczymi kontrolera są silnik krokowy i napęd śrubowy, za pomocą których uruchamiany jest tłok bezpośrednio tłoczący wodę. Regulacja ciśnienia odbywa się w układzie ze sprzężeniem zwrotnym. Pomiar zmiany objętości odbywa się z dokładnością do 1 milimetra sześciennego, czyli 0,001 centymetra sześciennego (0,001 cc), i polega na zliczaniu kroków silnika krokowego.

Zastosowania

Typowy zakres pracy kontrolera STDDPC to 3MPa/200cc. Kontroler stanowi ekonomiczne rozwiązanie jako alternatywa w stosunku do konwencjonalnych przyrządów stosowanych dotychczas w laboratoriach mechaniki gruntów, takich jak źródła ciśnienia i przyrządy do badania zmian objętości. To co wyróżnia kontroler to fakt że można go łączyć bezpośrednio z komputerem PC i sterować za pomocą oprogramowania GDSLAB. Nadaje się idealnie do generowania ciśnienia zwrotnego, gdyż równocześnie pozwala mierzyć zmianę objętości badanej próbki. Jest on też samoczynnie zabezpieczony przed przekroczeniem zakresu ciśnienia lub objętości.

W trybie samodzielnego urządzenia kontroler stanowi źródło stałego ciśnienia zastępując tradycyjne kolumny rtęciowe, sprężone powietrze, akumulatory olejowe czy systemy dźwigniowe z obciążnikami. Pełni on też w tym samym czasie rolę czujnika zmiany objętości działającego z dokładnością do 1 milimetra sześciennego.

Kontakt
Biotechnika - Prim Sp. z o.o.
ul. Maryli 22
02-842 Warszawa

© 2023 GDS Instruments | Biotechnika - Prim Sp. z o.o.
Zadaj pytanie