Podstawowy kontroler ciśnienia i objętości


Product Code : ELDPC

ELDPC jest cyfrowym kontrolerem ciśnienia/objętości do zastosowań laboratoryjnych. Stanowi on jednocześnie(jak wszystkie kontrolery GDS) uniwersalne źródło ciśnienia wody oraz zastępuje konwencjonalne urządzenia do pomiaru zmian objętości. Z ciśnieniem maksymalnym 1000 kPa i zakresem dozowania objętości do 200 cm sześciennych (200cc), kontroler ELDPC pasuje doskonale do asortymentu wcześniejszych kontrolerów GDS, a mianowicie kontrolerów zaawansowanymch (ADVDPC) oraz średniozakresowych kontrolerów standardowych (STDDPC).

Zastosowania

Kontroler ELDPC stanowi wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie jako alternatywa w stosunku do konwencjonalnych przyrządów stosowanych dotychczas w laboratoriach mechaniki gruntów, takich jak źródła ciśnienia i przyrządy do badania zmian objętości. Jest on idealny jako źródło ciśnienia wstecznego lub ciśnienia komorowego, gdyż jednocześnie pozwala mierzyć zmianę objętości badanej próbki.

Podobnie jak inne kontrolery ciśnienia GDS, kontroler ELDPC nie wymaga zasilania sprężonym powietrzem. Kontroler może być sterowany bezpośrednio z komputera - do podłączenia służy wbudowany interfejs USB 2.0.

Zmniejszone gabaryty kontrolera ELDPC w porównaniu z dowolnym innym kontrolerem GDS powodują, że nadaje się on idealnie do pracy w laboratorium komercyjnym, w którym liczy się zwykle wielkość miejsca zajmowanego na stole. Kontroler zabezpieczony jest też samoczynnie przed przekroczeniem zakresu ciśnienia lub objętości.

ELDPC jest w pełni zgodny z wymaganiami RoHS.

Kontakt
Biotechnika - Prim Sp. z o.o.
ul. Maryli 22
02-842 Warszawa

© 2023 GDS Instruments | Biotechnika - Prim Sp. z o.o.
Zadaj pytanie