Konsolidometr Bardena-Rowe’a


Kod produktu : GDSCTS

System do badań konsolidometrycznych (GDSCTS) jest nowoczesnym, całkowicie zautomatyzowanym aparatem przeznaczonym do badania gruntów. Może on wykonywać badania klasyczne jak stopniowe obciążanie (IL), oraz zaawansowane jak badania se stałym przyrostem obciążenia (CRL) czy stałym przyrostem odkształcenia (CRS). Badania odbywają się pod kontrolą komputera PC. Korzystając z oprogramowania GDSLAB użytkownik może faktycznie zaplanować prawie każde badanie. Mając do dyspozycji cały szereg kontrolerów ciśnienia oraz komór każdy z systemów można dostosować do wymagań technicznych i możliwości budżetowych użytkownika.

Możliwości systemu

System zbudowano w oparciu albo o komory Bardena-Rowe'a, albo komory Rowe'a oraz kontrolery ciśnienia/objętości. Opis tych dwóch typów komór konsolidacyjnych znajduje się w innym miejscu. Każdy z dwóch kontrolerów ciśnienia połączony jest z komputerem i komorą. Kontrolery te służą do:

  • regulacji naprężenia osiowego i pomiaru odkształcenia osiowego
  • ustawiania ciśnienia wstecznego i pomiaru zmiany objętości

System konsolidometryczny GDS może pracować jako system do trójosiowych badań z zastosowaniem ścieżki naprężeń (TTS). Wystarczy, że zmienimy komorę pomiarową i dołączymy dodatkowy kontroler ciśnienia/objętości. Alternatywą jest doposażenie zestawu w prasę obciążeniową i klasyczną komorę trójosiową aby rozszerzyć jego funkcjonalność o badania trójosiowe. Zarówno od strony sprzętowej jaki oprogramowania, GDS tworzy systemy o charakterze modularnym, których poszczególne elementy mają charakter uniwersalny.

 

Kontakt
Biotechnika - Prim Sp. z o.o.
ul. Maryli 22
02-842 Warszawa

© 2024 GDS Instruments | Biotechnika - Prim Sp. z o.o.
Zadaj pytanie